Принципи спільноти

Знакова відмінність переважної більшості HPV організацій є те, що вони не приносять дохід своїм учасникам, а тримаються виключно на  ентузіазмі.

Клуб дає людині можливість  спілкування з іншими ентузіастами під час клубних зустрічей або інших заходів. Дає можливість прийняти активну участь в організації заходів.

1  – Рівність. Базовим принципом має бути рівноправність і взаємоповага всіх учсників, не залежно від статі, віку, релігійних переконань, національності, раси. Намагаймося не створювати проблем один-одному, а навпаки – допомагати і підтримувати.  Цей принцип особливо актуальний під час співпраці з іноземними клубами (або окремими їх учасниками).

 

2 – Ентузіазм: Учасник клубу не повинен чекати, що клуб принесе йому якусь вигоду (окрім моральної). Зараз все тримається на ентузіазмі, люди витрачають свої гроші, и свій час для організації заходів, підтримці клубного сайту, популяризації HPV. Ніхто нікому нічого не винен, всі обов’язки беруться добровільно і під власну відповідальність.

3 – Обов’язки: По суті, чітко визначених обов’язків не має бути. Кожен робить те, чим може допомогти. Якщо ви взялись щось зробити або організувати – це на вашій совісті.

4 – Реальність: Хоча клубний сайт і форум грають велику роль для спілкування в мережі, все ж він не повинен бути основною метою існування клубу.
Основна мета – реальні зустрічі і реальні машини.

5 – Демократія: я думаю, що голови клубу, як такого, не повинно бути.  Якщо ви – організатор заходу, то ви і є головою на час проведення заходу. Тобто, кожен може взяти на себе головування, або розділити його з іншим учасником  на певний час, доки буде згоден займатися організацією, координацією і т.д.  Також виконуючий обов’язки голови клубу має право говорити від імені клубу перед пресою під час проведення заходів.Це все діє, якщо присутні учасники заходу згодні з організатором. Якщо є питання – проводиться обговорення для пошуку прийнятного для всіх рішення.

Клубний сайт (hpv.com.ua)

Клубний сайт призначений для:
– формування ідеї спільноти
– збору інформації по темі HPV (аналіз власного та світового досвіду). Результатом аналізу стають тематичні статті, які будуть корисні для інших ентузіастів.
– надання можливості ентузіастам ділитися своїм досвідом, враженнями, звітами у вигляді статей для клубного сайту. Надання можливості вести свій блог на сайті.
– виконання функції дошки об’яв про заходи, що плануються, координація спільних заходів.
-зв’язок з іншими HPV клубами
– загальної популяризації HPV в Інтернеті

Вміст клубного сайту:
–    Всі роботи по утриманню, оформленню і наповненню клубного сайту виконуються ентузіастами.
–    Гроші на оплату домену та хостингу сайту надаються ентузіастами. Кожен може внести свій вклад та підтримати клубний сайт. Об’яви про те, як це зробити, будуть публікуватися в новинах, коли в цьому виникатиме потреба.

Сайт потребує модерації та наявності контактної особи. На даний час я (Олексій Ганшин) взяв на себе роль модератора і контактної особи. Ігор Галанін виконує функції адміністратора і слідкує за працездатністью сайту.

Магазин

Багато хто з учасників може щось зробити на продаж. Так само багато хто хотів би купити деякі специфічні і рідкісні вироби (наприклад – деталі для HPV). Розміщення об’яв в розділі «магазин» дозволяє як легше знаходити покупців, так і легше знаходити спецефічні тематичні товари (наприклад запчастини і мтеріали).  Можна публікувати будь-які об’яви про продаж, якщо вони стосуються теми HPV.
Але, коли ви щось продаєте, або купляєте, то ви маєте справу з конкретною людиною, а не з клубом.

Фінансування заходів:

Питання по фінансуванню заходів вирішує організатор заходу. При необхідності він може призначити попередні внески з учасників заходу (про що необхідно повідомляти завчасно у відповідній публікації-анонсі).

Зберігання і використання великого клубного прапору

На цей час ми маємо два великих клубних прапори.  Клубний прапор не може використовуватись індивідуально, без проведення запланованої клубної зустрічі (має бути хоча б двоє учасників).  Якщо ви плануєте клубну зустріч, або інший тематичний захід, ви повідомляєте про це.  Клубний прапор висилається актуальному організатору заходу завчасно.  Так, як клубних прапорів два, то один може бути, наприклад, на місці табору, а другий можна брати з собою на паради.
На цей час обидва клубні прапори знаходяться у Олексія Ганшина.

Офіційна реєстрація:

Питання офіційної реєстрації клубу поки що відкрито. Нам нічого не заважає проводити клубні зустрічі на діючих принципах, не маючи ніякого офіційного статусу.
Можливо, ця ситуація зміниться в майбутньому – тоді і вирішимо, як бути з цим питанням.

Коментар до “Принципи спільноти

  1. Можливо дехто думає, що я зневажаю росіян за те, що вони росіяни. Насправді це не так. Я за співпрацю з адекватними людьми, співпраця могла б бути корисною для всіх. Але тільки на рівних правах. Основою співпраці має бути взаємоповага і зацікавленість в результатах.

Коментарі закриті.