Перший виїзд на «Скотчмобілі» оновлено 03.02.2016

ScotchmobilПерший виїзд на «Скотчмобілі». Мета – перевірити можливість їхати в таку погоду.

Головна перешкода це грязюка, що летить з коліс всередину. Нажаль щитки з нею аж ніяк не справляються. Після поїздки на 2 км всередині все мокре і брудне. Прийняв рішення робити максимально закриті колісні ніші. Нажаль, ніші заважатимуть керму, том буду робити руль із карданчиком. Ніші зробив по картонних моделях (обклеїв їх склопластиком). Вийшли надлегкі, але вигляд у них жахливий, звісно. Сам веломобіль показав себе непогано, на скільки можна було в таких умовах. Був дуже сильний зустрічний вітер на спуску. Схоже, що обтікач працює непогано, навіть з великими отворами і без дна. В обличчя вітер дув так, що було важко дихати і голова мерзла навіть в товстій зимовій шапці. Проте, якщо під час руху я підгинав ноги і ховався повністю всередину корпусу, то там вітру взагалі не відчував, незважаючи на всі дірки. Тобто, основний потік обтікає корпус ззовні, і це дає непогані перспективи. Проте вже думаю про якесь лобове скло. Подальші тести покажуть більше. На питання “навіщо їздити по такій погоді” відповім, що для того і роблю веломобіль, щоб їздити тоді, коли відкрита техніка стає занадто екстримальною.

DSCF1862 DSCF1863

Я знаю, що кривий ;)

Я знаю, що кривий 😉

DSCF1867 Scotchmobil DSCF1870 DSCF1869 DSCF1868 DSCF1871 DSCF1872 DSCF1874 DSCF1876

ВІДЕО:

 


 

03.02.2016


DSCF1893

DSCF1895 DSCF1899 DSCF1901

Відстань між нішами - 40 см

Відстань між нішами – 40 см

DSCF1904

14 коментарів до “Перший виїзд на «Скотчмобілі» оновлено 03.02.2016

  1. Смотрится замечательно !!

    Алексей, а ты не думал, что стоило бы сделать посадку не сверху, а сбоку ?
    Не все имеют размеры и гибкость дюймовочки ))
    Или сделать корпус разъемным с возможностью доступа сзади ?
    Ну а колесные ниши однозначно должна быть закрытыми.
    Это уменьшает шумность, сказывается на температурном режиме кабины.
    По большому счету цепь тоже должна быть закрытой на всей длине.

  2. закриті колесні ниші заважають керму, значно ускладнюють корпус і зменщують простір в середені. може краще зробитіи максимально закриті з внутрішньої сторони крила? керму вони не заважатимуть, корпус не ускладнюють і до роботи важелів підвіски намють ніякого відношення.

  3. Снаружи крылья вы никак не закроете, поскольку это приведет к увеличению миделя транспорта. А вот изнутри профиль закрытия может быть сложным и не сильно уменьшать объем внутреннего пространства.

    Если смотреть сверху, то сечение в самой широкой точке будет напоминать букву Ж, где вертикальная палочка – это нормальное положение колеса, средняя палочка – ось крепления , а боковые палочки – положения колеса в крайнем правом\левом повороте.
    Ну и плюс само собой должен быть запас для возможности хода колеса для работы подвески.

  4. Леша,привет. Внимательно слежу за проектом. Ты молодец. По поводу руля. Предлагаю внешне оставляем рулевые рычаги на старом месте. Но… крепим их к раме, а момент передаем через систему рычагов. Рулевые рычаги будут двигаться теперь вперед – назад (как в танке). Поверь моему опыту. Так очень удобно. Я на таком катался. Плюс такой схемы еще в возможности менять передаточное отношение, на много легче контролировать рысканье. Рулевая колонка ОЧЕНЬ мешает посадке, а кузовном варианте при складывании будет упираться в верхнюю кромку кузова (нужно будет слишком большую дырку сверху под руль вырезать)

  5. Всім дякую за відгуки!

    SODN, Я уже проверял рычажное управление на прошлом трайке прошлой зимой. Для открытой машины отлично. Но, в корпусе мало места. Руль-хомяк на кардане привлекательный тем, что не занимает место по бокам, и туда можно, например багаж пихать. Ставить хомяк-кочергу (как на лигераде) нельзя, т.к. при повороте центробежная сила стремиться потянуть тебя в сторону, а смещаясь ты тянешь за собой руль. В то же время хомяк на кардане можно как отклонять так и вращать, при этом он просто лежит руках. Для открытой машини такой вариант плох тем, что за руль нельзя держаться. Но в корпусе можно упираться плечами в борта и необходимости в руле, за который надо держаться чтобы не вылететь на повороте из кресла – нет.
    При разработке нового трайка я предусмотрел возможность для установки такого руля (гайка межу упорами амортизаторов на раме как раз для этого). Отличие от вашего руля будет в том, что у моего не будет верхней точки опоры. Кардан будет прямо над гайкой, и никаких упоров после кардана. По такой схеме руль у подавляющего большинства Евровеломобилей. При посадке\высадке руль просто убирается в любое место. Давно хочу испытать такую схему.

    Black_bird, любые открывающиеся плоскости в корпусе предусматривают прерывание силовых элементов. Дверцы с боков потребуют увеличение прочности пола.

    Добавил фото колёсных ниш. Обе весят 500 грамм. Учитывая, что я снял предыдущие щитки, то веса почти не добавилось. Правда я так старался сделать их легче, что в пластике даже остались дырки кое-где. Надо будет заклеить скотчем 🙂

  6. Отак з нішами вже значно краще, рекомендую закрити й самі спиці колес дисками, і вигляд покращить і на якийсь процент збільшить обтічність, якщо вже машина не ідеальна то хоч зменшимо загальні втрати потужності.

    За лобове скло, спробуйте купити візор від відкритого мотошолому, зазвичай у них найбільша висота і гарна прозорість, коштують в середньому 50-100 гривень, в будь якому випадку буде набагато краще коли потік вітру буде відбиватися склом перед вашою головою.

    Я би закрив дно під сидінням і до заднього колеса, спереду то можна залишити отвори для “заднього ходу”.
    Просто останнім часом я все більше переконуюсь, що можна не робити рекордну машину, але покращувати її характеристики ніколи не буде зайвим.

    PS: Аппарат виходить класним, спостерігаю з неймовірним інтересом)

  7. Дно я вже зробив, просто ще не встановив, бо весь час потрібно щось міняти в залізяках. Спробував руль з карданчиком – супер. Але потрібно зробити більш надійно, тому найближчі дні буду доводити все до ладу, щоб виїхати на наступному тижні. Тоді спливає мій ліміт часу на “Скотчмобіль”, і я маю переключатись на інші проекти.
    Диски на колеса мають бути, але поки що не зробив для них форму. Щоб все вийшло красиво потрібно докласти немало роботи.

  8. Зрозуміло, цікаво як воно кермо з карданом)
    О, а дзеркала? Гадаю без них нікуди, з мого досвіду най-зручнішими були круглі недорогі мотодзеркала сантиметрів 8, в самого таке, вартість за пару була близько 50 гривень
    дзеркала

  9. Схоже, тут дзеркало/ла буде зручно закріпити на відкидному люкові, так і при посадкі ви їх точно не зачепите, і можна буде зручно розташувати аби за кузов по ширині не виступали.
    До речі, прийшла в голову ідея на ваш відкидний люк та кузов почепити по парі магнітів, не знаю наскільки це потрібно, та напишу 🙂

  10. У меня стоит вот такое :

    http://www.hc5.ru/product/zerkalo-zadnego-vida-zefal-cyclop/

    Плюсы: при падении велосипеда складывается самостоятельно.
    Отражающий слой – напыление на пластике, потому запотевание практически не существует.
    Минусы: ставится только в торец, увеличивает габарит велосипеда примерно на 1 см.
    При установке могут потребоваться дополнительные крепежные элементы.

    Честно – ооочень доволен.
    Стоимость на рынке была два года назад порядка 100 гривен, но они того стоят !!

  11. Олексій, Ви створивши тему забули в тегах дописати веломобілі, трайки. Взагалі аби в списку “велотехніки” вгорі можна було зручно знайти.

  12. Не забув. Загальна публікація з детальним описом конструкції, характеристиками та багато цікавих висновків буде пізніше, коли проект буде в стадії придатній до поїздок. Зараз кожен день щось переробляю.

Коментарі закриті.